Sitemizde şu anda kişi bulunuyor...
google
web yenibursa

Ana Sayfa
Kent Haberleri
İlçelerden Haberler
Türkiye ve Dünya
Magazin
Spor
Ekonomi
Eğitim
Kültür Sanat
Teknoloji ve Bilim
Tıp Dünyası
İlginç Haber
Politika Kulisi
Polemik
Söyleşi
Ulusal Basın
Dış Basın
Öykücülerimiz
Şairlerimiz
Gezi Yazıları


Abdullatif Şener, Erdoğan’ın Köşk seçiminde hezimete uğrayabileceğini öne sürdü: “Siyaseti bırakmış değilim. TBMM’deki partilerde siyaset yapmayı düşünmüyorum.”
 
 Ekle      Çıkart

Bursa’dan haber almak isterseniz, lütfen mail adresinizi yazınız.


Bu Haftanın Hava DurumuTürkiye zaten kuvvetli soğuğun etkisindeyken, salı günü Rusya üzerinden Sibirya kökenli aşırı soğuk hava gelecek. İşte bölgelere göre hava durumu

Türkiye zaten kuvvetli soğuğun etkisindeyken, salı günü Rusya üzerinden Sibirya kökenli aşırı soğuk hava gelecek. Bu nedenle Türkiye’de önümüzdeki günlerde görülecek yağışlar, denize kıyısı olan şehirlerde karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde ise kar şeklinde olacak. Ayın 31’i Türkiye genelinde İstanbul’dan Antalya’ya kadar dondurucu soğuk geçecek. İstanbul’da poyraz kuvvetli, saatte 35-40 km hızla esecek. Sıcaklık 2 derece hissediliyor. Bugün de aralıklı yağmur var. Pazartesi günü karla karışık yağmur, salı ve çarşamba günü ise hafif te olsa kar yağışı bekleniyor. Ankara’da bugünlerde hep kar yağışı olacak, başkentliler dikkat, kar bugün güneydeki ilçelerde kuvvetli yağabilir, sonraki günlerde ise hafif yağacak. İzmirliler kışın en soğuk günlerini yaşıyor, 4 gün boyunca kuvvetli esecek poyraz ile birlikte sıcaklık 4 derece hissedilecek, bugünde yağmur sürüyor. Bursa’da denize yakın yerlerde sulu kar, iç kesimlerde ise kar olacak. Adana’da yarın yağmur var, hava soğuk ama salı günü çok daha soğuk olacak. Bugün İstanbul 6, Ankara 1, İzmir 8, Bursa 4, Adana 15 derece

Marmara’da önümüzdeki günlerde poyrazın da kuvvetli esmesi ile kışın en soğuk günleri yaşanacak. Bölgede 3-4 gün daha yağış geçişleri olacak. Hava soğuk olduğundan yüksek ve denizden uzak yerlerde yine kar şeklinde düşecek, şehir merkezlerinde de karla karışık yağmur olacak. Yarın Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da kar yağışı bekleniyor, ayın 31’inde hava daha da soğuyor, bugün Edirne 2, Kocaeli 6, Balıkesir 5 derece.

İç Anadolu’da havanın açması ile dün gece de çok soğuk geçti, sıcaklık Sivas’ta -17 dereceye kadar iniyor, bu gece de dondurucu soğuk var. Bugün akşam, Ankara-Eskişehir çevresinde hafif kar olabilir. Pazar ve Pazartesi günü de bölgede aralıklı kar yağışları olacak. Bugün Eskişehir 2, Niğde -1, Sivas -7 derece.

Ege Bölgesi de çok soğuk, bölgede 4 gün poyraz kuvvetli esecek, bu da İzmir’de dahi hissedilen sıcaklığı 5 dereceye düşürecek. Kuvvetli rüzgar nedeni ile denizcilerde dikkatli olmalı. Hafta sonu bölgede yağışlı geçiyor, Kütahya ve Afyon’da ise kar olacak. Muğla 8, Afyon 1 derece.

Akdeniz Bölgesi soğuk olmaya devam ediyor, bu gece de hafif don oluşacak. Yarın Antalya’da Pazartesi günü ise bölgenin diğer yerlerinde yağmur var, ayın 31’inde hava daha fazla soğuyacak. Güneydoğu da Pazartesi günü yağmur bekleniyor. Antalya 15, Diyarbakır 7 derece.

Doğu Anadolu yine donuyor. Aşırı soğuklar var, sıcaklık gece Erzurum’da -26 dereceye iniyor. Yarın Erzurum çevresinde, Pazartesi günü ise bölgede yine kar yağışı olacak. Çarşamba günü bölgeye çok daha dondurucu soğuklar gelecek. Bugün Erzurum -12, Malatya 3, Van 0 derece.

Karadenizliler dikkat: bölgede hava zaten çok soğukken, Salı günü Sibirya’dan çok daha soğuk hava gelecek. Bölgede yağışlar zayıf, buzlanma devam ediyor. Yarın Bolu’da yine kar atıştıracak, Rize ve Artvin’de ise kuvvetli karla karışık yağmur ve yaylalarda kar bekleniyor. Karadeniz yeni yıla şiddetli soğuk ve kar yağışlarının etkisinde gerecek. Trabzon 9, Samsun 8, Bolu 0 derece.

GECE EN DÜŞÜK HAVA SICAKLIĞI EKSİ 28 DERECE İLE ERZURUM’DA YAŞANDI

Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava ve tipi günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.

Alınan bilgiye göre, kent merkezlerinde kar kalınlıkları Ağrı’da 45, Kars ve Muş’ta 15, Ardahan’da 11 ve Erzurum’da 8, Palandöken Kayak Merkezi’nde ise 24 santimetre olarak ölçüldü.

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzurum’da 44, Bingöl’de 52, Muş’ta 10 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Öte yandan, bölgede gece yaşanan en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Erzurum’da 28, Ardahan’da 27, Kars’ta 24, Ağrı’da 23, Muş’ta 19, Erzincan 10 ve Iğdır’da ise 9 derece olarak ölçüldü.

Bu arada, aşırı soğuk hava nedeniyle bölgedeki birçok ilde, evlerin su şebekesi dondu.

-MUŞ’TA ENERJİ NAKİT HATLARI KOPTU-

Muş’ta kar yağışı ve şiddetli rüzgar nedeniyle özellikle kırsaldaki enerji nakil hatları zarar gördü.

TEDAŞ Muş Müessese Müdürü Mahmut Anaç, enerji nakil hatlarındaki tahribat nedeniyle Muş merkez ile Bulanık ve Malazgirt ilçelerine bağlı 50 köye bir gün süreyle elektrik verilemediğini söyledi.

Yapılan çalışmaların ardından arızaların giderilerek, hasar gören hatların onarıldığını ifade eden Anaç, ’’Şu an için herhangi bir sorun yok. Köylere yeniden elektrik verilmeye başlandı. Ancak maddi zararımız yaklaşık 35 bin YTL’dir’’ dedi.

-KAR YAĞIŞI BUGÜN YENİDEN BAŞLAYACAK-

Meteoroloji yetkilileri, bugünden itibaren bölgenin yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini ve yağışların 31 Aralıka kadar devam edeceğini ifade etti.

Gece hava sıcaklıklarının 5-6 derece artacağını kaydeden yetkililer, yola çıkacak olan sürücüleri kar ve buzlanmaya karşı uyardı.

-VAN-

Van’da üç gün önce etkili olan kar yağışının ardından ulaşıma kapanan köy yollarında çalışma başlatan İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İl Özel İdaresi yetkilileri, kar yağışının etkisini yitirdiği bölgelerde yol açma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, kar yağışı ve fırtınanın halen etkili olduğu yüksek kesimlerdeki 25 köyle ulaşımın sağlanamadığını kaydetti.

-BİTLİS-

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, il merkezi ve ilçelere bağlı 30 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi.

Kapanan köy yollarında karla mücadele çalışmalarının sürdürüldüğünü vurgulayan yetkililer, kar kalınlığının kent merkezinde 60 santimetre, yüksek kesimlerde ise 75 santimetreyi geçtiğini ifade etti.

-AĞRI-

Kar yağışının yerini soğuk havaya bıraktığı Ağrı’da, hava sıcaklığı eksi 23 dereceye kadar düştü.

Yüksek kesimlerdeki 20 yerleşim birimiyle ulaşımın sağlanamadığını bildiren İl Özel İdaresi yetkilileri, kar yağışının durmasıyla kapalı köy yollarında çalışma başlatacaklarını açıkladı.

-HAKKARİ-

Kar yağışının yerini soğuk havaya bıraktığı Hakkari’de, en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 11 derece ölçüldü.

Önceki gün etkili olan kar yağışının ardından kapalı köy yollarında çalışma başlatan İl Özel İdaresi ekipleri, ulaşıma kapanan 6 köy ile 20 mezra yolunu ulaşıma açmak için çalışmalarına devam ediyor.

Yüksek kesimlerde bulunan köy yollarında çalışmaların güçlükle devam ettiğini belirten yetkililer, açılan yolların tipinin etkisiyle tekrar ulaşıma kapandığını bildirdi.

-SİVAS-

Sivas’ta kar yağışı nedeniyle dün akşam saatlerinde ulaşıma kapanan 607 köy yolunun açılması için Özel İdare Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 50 köye elektrik verilemediğini belirten yetkililer, 27 yerleşim birimiyle de haberleşmenin sağlanamadığını kaydetti.

Kenti çevre illere bağlayan ana güzergahların ulaşıma açık olduğunu ifade eden yetkililer, sadece Divriği-Arapkir yolunun stabilize olan 14 kilometrelik kısmının ulaşıma kapalı olduğunu bildirdi.

Karayolları ekiplerinin yolların ulaşıma açık kalması için yoğun bir şekilde çalıştığını kaydeden yetkililer, trafik ekiplerinin de trafik akışını sağlamak için zincir kontrolü ve benzeri uygulamalar yaptığını ifade etti.

-TRAKYA-

Trakya’da hava sıcaklıklarının düşmesi yaşamı olumsuz etkiliyor.

Hava sıcaklığındaki düşüş nedeniyle Edirne’de bir süre önce açılışı yapılan Barış Göleti ile kentin değişik yerlerindeki süs havuzları dondu.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Edirne’de gece hava sıcaklığı sıfırın altında 4-5 dereceye kadar düştü. Sabah saatlerinde kent merkezindeki hava sıcaklığının sıfırın altında 1-2 derece olarak ölçüldüğünü kaydeden yetkililer, bu gece hava sıcaklığının sıfırın altında 4 derece olmasının beklendiğini bildirdi.

Kırklareli’nde dün gece -5 olan hava sıcaklığı sabah saatlerinde 0 derece olarak ölçüldü. Hava sıcaklığının gün içerisinde 2 dereceye kadar yükseleceğini belirten yetkililer, gece ise sıcaklığın -7 dereceye düşeceğini kaydetti.

Karayollarında durum
Karayollarının bazı kesimlerinde kar, tipi, heyelan ve montaj çalışmaları nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Karaman-Bucakkışla, (Iğdır-Ağrı) İl Sınırı-Cumaçay-Ağrı yolları kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolunun Adana şehir geçişinde 72-81 kilometreleri arasında yaya üstgeçit montajı yapılacağından otoyol trafiğe kapatılarak ulaşım D400 devlet yolundan sağlanacak.

Akçakoca-Karasu yolu 5. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeni ile ulaşım tek şeritten veriliyor.

Karayollarının yapım, bakım, onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması, araçlarda zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulması, aşırı yağış alan yörelerde ani heyelan, çökme olaylarına karşı dikkatli olunması istendi.
Aktifhaber


Eklenme Tarihi : 2008-12-28 18:24:40 | Okunma sayisi : 7877 sss

Sayfayı YazdırArkadaşına GönderYorum Ekle


Bu habere henüz yorum yapilmamis.

Bursa

Bursaspor

Bursa haber

Bursa Kapalı Çarşı Küçük, Çeyrek Altın Fiyatı


Bursa'yı yenibursa farkı ile gezin!..


www.yenibursa.com
© Copyright 2003| AnaSayfa | Abonelik | Arşiv | Künye | Reklam | E-Mail
| Ekonomi | Kent Haberleri | Spor | Türkiye ve Dünya | Tıp Dünyası | Magazin | Kültür Sanat | Teknoloji ve Bilim | Politika Kulisi | İlginç Haber | İlçelerden Haberler | Eğitim | Bursa Haber Arşivimiz |Bursa|Bursa Camileri | Datants | Datants computer repair

Bu sitenin tasarım ve sistemi yenibursa.com tarafından hazırlanmıştır