Bursagaz’dan öğrencilere enerji verimliliği dersi

bursa,bursa haber,bursa haberleri,bursa haberler,bursa gazete,bursa gazeteler,bursa gazeteleri,haber,haberler,bursagaz,nihal bütün,doğa koleji,enerji verimliliği dersi

Bursagaz, gençleri ve çocukları enerji verimliliği ve güvenli doğalgaz konusunda bilgilendiriyor.
Bursagaz Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü Pazarlama Birimi, her gün bir okulu ziyaret ederek, toplam 5 okulda bin 652 öğrenciye ulaştı. Hazırlanan eğitim sunumlarında, öğrencilere ‘enerji verimliliği nedir, ısınmada, pişirmede ve sıcak su kullanırken yakıt tüketimini nasıl azaltırız, doğalgaz kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar ve evimizde gaz kokusu hissettiğimizde neler yapmamız gerekir’ konularında bilgiler verildi.
Doğalgazın verimli ve güvenli kullanımı konusunu içeren eğitimlerde doğalgazla ilgili doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgilerle birlikte, öğrencilere doğalgazın doğru ve güvenli kullanımıyla ilgili bilgilendirici materyaller dağıtıldı. Bursagaz Pazarlama Satış Birim Yöneticisi Nihal Bütün, enerji verimliliğinin önemini vurgulayarak, tüketilen enerji miktarının, üretimdeki miktar ve kaliteyi düşürmeden, ekonomik kalkınmayı ve sosyal refahı engellemeden asgariye indirilmesinin önem arz ettiğini belirtti.

Benzer yazılar

Yorum Yapın.