Bozbey'e organik çilek sürprizi

Çilek ve enginar yetiştiren çiftçiler, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti.Nilüfer Belediyesi’nin organik ürün yetiştiriciliğini teşvik etmek için başlattığı ’Ekoköy’ projesi sürüyor.Unçukuru Mahallesi’nde...

Bozbey'e organik çilek sürprizi

Çilek ve enginar yetiştiren çiftçiler, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti.
Nilüfer Belediyesi’nin organik ürün yetiştiriciliğini teşvik etmek için başlattığı ’Ekoköy’ projesi sürüyor.
Unçukuru Mahallesi’nde çiftçilik yapan ve organik tarım müteşebbis sertifikası sahibi olan Raif Sevim ile Hüseyin Türker, yetiştirdikleri organik çileklerin ilk hasadını Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile paylaştı. Projenin bölgeye büyük bir hareketlilik getirdiğini belirten Hüseyin Türker, diğer çiftçilerin de organik üretim için talepte bulunduklarını söyledi.
Başkan Mustafa Bozbey, “Köyden mahalleye dönüşen bölgelerimizde çiftçiliğin devam etmesi ve üretim çeşitliliğinin artması için çeşitli projeler gerçekleştiriyoruz. Ekoköy projesi de bunlardan bir tanesi. Bu proje sayesinde Unçukuru Mahallesi’nde bulunan çiftçilerimizi ilk organik üretim konusunda bilgilendirdik. İsteyen üreticiye tohum ve fide desteğinde bulunduk. Proje bölgede büyük ilgi gördü” dedi.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.