Bursa'daki FETÖ davasında sürpriz gelişme

Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nın FETÖ sanığı 4 iş adamı hakkında verilen 'tutuksuz yargılama' kararına yaptığı itiraz bir üst mahkemece de reddedildi.

Bursa'daki FETÖ davasında sürpriz gelişme

Bursa Cumhuriyet Savcılığı, aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un da bulunduğu 60 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY davasında 4 iş adamının tutuklanmasını ikinci kez talep etmiş, 6 iş adamının ise tahliyesine itiraz etmişti. 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nce incelenen savcılık talebi yeniden reddedildi.

Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nın, "Sanıkların mahkeme huzurunda yapmış oldukları savunmaları incelendiğinde, genel olarak atılı suçlamayı kabul etmeyen, örgüt üyesi, örgüt yöneticisi olduklarını inkara yönelik etkin pişmanlık ifadeleri ile uyuşmayan beyanlarda bulundukları anlaşıldığından tahliyelerinin usulsüz, tutuklulukta geçirdikleri sürenin yetersiz olduğu anlaşılmıştır. İtiraz sebepleri doğrultusunda itirazımızın kabulüne, sanıklar E.K, T.B, C.R, S.Ç, V.V, S.D, F.K, H.G, E.A. ve Ş.U'nun ilgili kanun maddeleri gereğince tutuklanmak üzere haklarında yakalama emri düzenlenmesine, mahkemeniz aksi görüşte ise itirazlarımızın incelenmesi için dosyanın itirazı inceleme mercii olan Bursa 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verilmesi kamu adına talep olunur" şeklindeki itiraz talebinin incelemesi bitti. 9. Ağır Ceza Mahkemesi, delillerde herhangi bir değişiklik olmadığı gerekçesi ile talebin reddine karar verdi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.