Uludağ'da Hafta Sonu Trafiği

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da konaklama tesisleri ve pistleri hafta sonu tatilini geçirmek için gelen yerli ve yabancı turistler ile günübirlikçiler doldururken, alternatif ulaşım imkanı teleferikte de yoğunluk yaşandı.

Uludağ'da Hafta Sonu Trafiği

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da konaklama tesisleri ve pistleri hafta sonu tatilini geçirmek için gelen yerli ve yabancı turistler ile günübirlikçiler doldururken, alternatif ulaşım imkanı teleferikte de yoğunluk yaşandı.

Uludağ'da tatilcileri ağırlayan konaklama tesisleri ve pistler adeta doldu taştı.


Hafta sonu tatilini fırsat bilen günübirlikçiler yoğunluğu daha da artırırken, tatilciler "oteller bölgesi"ndeki pistlerde kayak, kızak ve snowboard yaparak karın tadını çıkardı.


 Bursa ile Uludağ arasında alternatif ulaşımı sağlayan teleferikte de yoğunluk yaşandı. Seferlerin başlamasından önce yoğunluk oluşurken, öğlen saatlerinden itibaren yoğunluk daha da arttı.

Öte yandan, Bursa Meteoroloji Müdürlüğünün verilerine göre, otellerin bulunduğu bölgede kar kalınlığı 117 santimetre ölçüldü. Hava sıcaklığının en düşük sıfırın altında 2, en yüksek 5 derece olduğu Uludağ'da, aralıklarla kar yağışı bekleniyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.