Kıbrıs’ta liderler yeniden bir arada

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum lider Nikos Anastasiadis, yoğunlaştırılmış Kıbrıs müzakerelerinin ikinci turu kapsamında bugün yeniden bir araya geldi. Yoğunlaştırılmış Kıbrıs müzakerelerinin ikinci turu bugün başladı....

Kıbrıs’ta liderler yeniden bir arada

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum lider Nikos Anastasiadis, yoğunlaştırılmış Kıbrıs müzakerelerinin ikinci turu kapsamında bugün yeniden bir araya geldi.
Yoğunlaştırılmış Kıbrıs müzakerelerinin ikinci turu bugün başladı. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum lider Nikos Anastasiadis, BM tarafından görüşmeler için tahsis edilen ara bölgedeki binada saat 10.00’da bir araya geldi. Liderler, Kıbrıs sorunun çözülmesi amacıyla yapılan müzakerelerin ikinci turunda, birinci turda yaşanan ayrılık noktalarının en aza indirilmesi için çaba harcayacak.
Yoğunlaştırılmış müzakerelerin ilk turu 29 Temmuz’da tamamlanmıştı. Ağustos ayında verilen 1 aylık ardından bugün yeniden görüşen liderler, Eylül ayında BM Genel Kurul çalışmaları kapsamında New York’a gitmeden önce 7 görüşme gerçekleştirecek.
Akıncı’nın görüşmenin ardından basın açıklaması yapması bekleniyor.
(İHA)
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.