Yarın gündem ’toprak’

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, yarın “toprak” konusunun kriterlerini görüşmeye başlayacak.İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasında dün başlayan müzakere süreci kapsamında yarın ele...

Yarın gündem ’toprak’

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, yarın “toprak” konusunun kriterlerini görüşmeye başlayacak.
İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasında dün başlayan müzakere süreci kapsamında yarın ele alınacak “toprak” konusunda, harita ve yer ismi tartışılmayacak. Bu da Kıbrıs Rum kesimi ile adada İsviçre’deki süreçle ilgili varılan mutabakatın takip edildiğini gösteriyor. Elde edilen bilgiye göre, yarın ve Perşembe günü, toprak düzenlemesinde yer değiştirecek insanlar ve kıyı şeridinin kurucu devletlere kalacak oranlar gibi konuları da içeren kriterler konusunda bir yakınlaşma sağlanması; bunun yanında Garanti ve Güvenlik başlığının tartışılacağı zirvenin tarihinin belirlenmesi durumunda Cuma günü “toprak” konusu harita temelinde görüşülecek.
(İHA)
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.