Bursagaz mükemmellik yolunda hızla ilerliyor

Sektöründe rol model olarak kabul edilen EWE Turkey Holding iştiraklerinden Bursagaz, 2016 yılı hedeflerini paylaştı.Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, son 5 yıldır sürdürülebilirlik yönetimi yaklaşımını iyileştirmek için sıkı...

Bursagaz mükemmellik yolunda hızla ilerliyor

Sektöründe rol model olarak kabul edilen EWE Turkey Holding iştiraklerinden Bursagaz, 2016 yılı hedeflerini paylaştı.
Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, son 5 yıldır sürdürülebilirlik yönetimi yaklaşımını iyileştirmek için sıkı bir çalışma içerisinde olduklarına dikkat çekti. Dr. Rapp, her geçen yıl geliştirilen süreçlerin ekonomik, ekolojik ve sosyal değer oluşturmaya ne kadar katkıda bulunduğunun değerlendirildiğini belirtti. Dr. Rapp, Bursagaz’ın 2015 G4 SDG haritası ile birlikte sürdürülebilirlik raporunu “hayatın özü” konsepti çerçevesinde paydaşlara açıklamaktan gurur duyduklarını ifade etti.
Bu benzersiz özellik sayesinde, şirket olarak dünya enerji piyasasındaki ilk SGD servisi uygulanan rapora sahip olma başarısını elde ettiklerini kaydeden Dr. Rapp, bu raporla bursagaz’ın dünya sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ne kadar bağlı olduğunu açıkça gösterdiklerini belirtti. Dr. Rapp, bu yıl KalDer Bursa Şubesi’yle birlikte 2’nci Sürdürülebilir Yaşam Konferansı’na ev sahipliği yapacaklarını da sözlerine ekledi.
KalDer Bursa Şubesi Başkanı Erdal Elbay, Bursagaz’la bu kadar verimli bir iş birliği yapmaktan gurur duyduklarını belirterek, konferanstan elde edilecek sonuçların ülke genelinde sürdürülebilirlik yaklaşımının geliştirilmesine ve uygulanmasına katkıda bulunacağına inandıklarını ifade etti. Elbay Türkiye’de sürdürülebilirliğin önemli bir gündem haline gelmeye başladığına ve kurum ile kuruluşların iş süreçlerini bu yapı üzerine kurgulamaya başladıklarına vurgu yaptı.
Bursagaz’ın ortaya koymuş olduğu Sürdürülebilir Yaşam Platformu faaliyetlerinin destekçisi olacaklarını söyleyen Elbay, içerisinde toplumsal kalkınmayı destekleyecek her türlü projenin arkasında olacaklarının altını çizdi.
Bursagaz topluma değer katmaya devam ediyor
Bursagaz Sürdürülebilirlik Ekibi Lideri Tuğçe Balarısı, ekonomi, insanlar, operasyonel mükemmellik, enerji ve sosyal sorumluluk olmak üzere beş özel faktöre dayalı olarak geliştirilen “Bursagaz Sürdürülebilirlik Çarkı” ile ilgili bir sunum yaptı. Bursagaz’a ilişkin bazı özel rakamları paylaşan Balarısı, 2015 yılında toplam 59 milyon TL ekonomik değer sağladıklarını ve yüzde 1,7 oranında enerji verimliliği seviyesine ulaştıklarını belirtti. Ayrıca 2015 yılında sosyal etki bakımından yüksek memnuniyet seviyesine eriştiklerini, sosyal memnuniyet oranının yüzde 91,95 ve çalışan güven endeksi oranının ise yüzde 89 olduğunu açıkladı.
ISO 14064 kapsamında karbon güdümleme projelerinin hayata geçirildiğini ve özellikle operasyonel iş süreçleri yönetim projeleriyle her yıl 3 yıllık emisyona eşdeğer Bursagaz emisyonunu nötralize ettiklerini belirten Balarısı, son 4 yılda 438 ağacın kurtarıldığını anlattı.
Balarısı 2, Sürdürülebilir Yaşam Konferansı’na da değinerek, 450’nin üzerinde davetlinin ağırlanacağı konferansta dünyanın önde gelen sürdürülebilirlik uzmanlarının konuşmacı olarak yer alacaklarını açıkladı. Balarısı, sosyal fayda üreteceğine inandıkları bu sürdürülebilirlik konferansının ücretsiz olacağını ayrıca sözlerine ekledi.
Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, yeni yıla hazır olduklarını ve 2016 yılında çok daha çarpıcı sonuçlar beklediklerini söylerken, 2017 yılı için daha zorlayıcı stratejiler ve hedefler belirleyeceklerini vurguladı.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.