İnegöl’de "çilek çalıştayı"

İnegöl Belediyesi, çileğin üretim ve pazarlamasında çiftçilere yeni ufuklar açmak için “çilek çalıştayı“ düzenledi.Sanayi şehri olma özelliğinin yanı sıra tarım alanında da dikkatleri üzerine çeken İnegöl, son yıllarda ayçekirdeği...

İnegöl’de "çilek çalıştayı"

İnegöl Belediyesi, çileğin üretim ve pazarlamasında çiftçilere yeni ufuklar açmak için “çilek çalıştayı“ düzenledi.
Sanayi şehri olma özelliğinin yanı sıra tarım alanında da dikkatleri üzerine çeken İnegöl, son yıllarda ayçekirdeği başta olmak üzere tarım markalarını geliştirmeye devam ediyor. 7 yıllık süreçte 500 dekarlık üretimden 10 bin dekarlık üretime ulaşan İnegöl çileğinin daha da geliştirilmesi için belediye kolları sıvadı. İnegöl Belediyesi öncülüğünde İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası işbirliği ile çilek çalıştayı gerçekleştirildi. Royal Otel’de yapılan çalıştayda, İnegöl’ün yeni tarım markası olan çileğin geleceği masaya yatırıldı.
Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kurşunlu başta olmak üzere Kınık, Çitli, Küçükyenice, Eymir ve Özlüce gibi mahallelerimizin çilek üreticileri ile bir araya gelip istişareler yaptıklarını belirterek, “Ürün toplama merkezinin acilen yapılması, beraberinde çilek fidesi destekleri, yine yapılacak Çilek Şenliği ile birlikte yeni pazarların bulunması konusunda hemfikir olduk. Mobilyası, kaplıcası, köftesi ile markalar şehri olan İnegöl, verimli topraklarıyla da önemli bir zenginliğe sahip. İnegöl bir tarım şehri. Dolayısıyla insanlarımızın bu noktada daha fazla kazanç elde etmesi için bu ve benzeri hamleleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.