Alper Mete...

Sektör : Eğitim Tarih : 1 yıl önce
Telefon : 05307660450 Faks :
Web Sitesi : https://www.alpermeteugurlu.com/
Adres: Harbiye mah.Abdi İpekçi Sok. Atid apt.No:29 K:2 D:3(ön cephe) Nışantaş- Şişli-İstanbul http://alpermeteugurlu.com Beşiktaş / İstanbul
Op. Dr. Alper Mete Uğurlu 17 Şubat 1983 yılında Ankara’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Uğurlu, lisenin ardından 2001 yılında yüksek başarı ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üniversite öğrenimine başladı. 2007 yılında TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) ta yüksek derece yaparak Türkiye’de kurulan ilk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (Çapa Hastanesi) uzmanlık eğitimine başladı.

Asistanlığı süresince plastik cerrahi alanında maksillofasyal cerrahi (çene yüz cerrahisi), Mikrocerrahi, baş ve boyun tümörleri, Meme Rekonstrüksiyonu ve Estetiği ve vücut şekillendirme ve estetiği ile ilgili 1500’den fazla cerrahi operasyonda operatörlük ve asistanlık yaptı. 2 yıl boyunca aynı klinikte olan El Cerrahisi bölümünde çalışan Dr. Uğurlu, el yaralanmaları, uzuv kopmaları, sinir felçlerinde kas transferleri, Brakial Pleksus yaralanmalarında sinir transferi ile ilgili birçok ameliyatta görev aldı.

2012 yılında “The Effects Limited Adventitiectomy on Vascular Anastomosis; an Experimental Study” adlı tez çalışması ile uzmanlık diplomasını almaya hak kazandı. Bu tez çalışması “J Plast Surg Hand Surg” de yayınlandı. Temel Mikrocerrahi eğitimi almak için Zurich Üniversitesi’nde alanın en önemli Türk cerrahlarından olan Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in kurduğu mikrocerrahi kurslarına katıldı. 2009 yılında mikrocerrahinin en önemli konularından olan mikro damar anastomozlarını kolaylaştırmak için farklı bir cerrahi alet geliştiren bir ekipte yer aldı ve ekibin geliştirdiği bu buluş alanın önemli dergilerinden “Microsurgery” yer aldı.

Yüz kırıklarında yaptığı çalışmaları “Ağır Yüz Kırıklarına Kesiler İle Yaklaşım” (Minimally invasive approaches in severe pansfacial fractures) adlı makalesinde yayınladı. Yayınlanan bu makaleye yazılan birçok makalede atıfta bulunulmuş, örnek gösterilmiştir. Özellikle ikincil burun ameliyatlarında kolay bir şekilde temporal fasya ve kulak kıkırdağı almak için yeni bir yöntem geliştirdi ve bu yöntem “Journal of Craniofac Surgery” dergisinde yayınlandı. Op. Dr Alper artan kilo problemleri ve kilo verme sonrasında oluşan sarkmalar için yapılan postbariatrik cerrahi konusunda yoğun çalışmalarını devam ettirmekte ve alanında yeni buluşlara imza atmaktadır.