Yine küçük çocuk, yine istismar!

İstanbul'da bir çiftlikte, 4 çocuk silah zoruyla cinsel istismara maruz bırakılmış!

Yine küçük çocuk, yine istismar!

İstanbul polisi, yurttan kaçan bazı kızların Kayışdağı’nda boş arazide 24 saat köpeklerle korunan bir kaz çiftliğinde tutulduğunu tespit etti. Köpekleri bayıltarak çiftliği basan polis, 4 çocuğun silah tehdidiyle maruz bırakıldığı cinsel istismarın görüntülerinin olduğu CD’leri buldu. Görüntülerdeki kızların yaşları 14 ile 17 arasında değişirken, Abuzer Sayan’ın şimdiye kadar 7-8 kadar çocuğu kandırıp çiftliğe götürdüğü, silahla korkutup cinsel istismarda bulunduğu belirtiliyor.

İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekip, yurttan kaçan kızları izlemeye aldı. İstihbarat çalışması yapan polis, kızlardan bazılarının bir kaz çiftliğinde tutulduğunu tespit etti. Takibe alınan Ataşehir Kayışdağı’ndaki çiftliğe, önceki gün operasyon düzenlendi. Polis ekipleri, boş arazide derme çatma kulübelerden ve hayvanların barındırıldığı yapılardan oluşan çiftliğe bahçedeki 3 pitbull ve 1 kangal cinsi köpeği bayıltarak girdi.

Kaz ve tavuklara bakan Afganistan uyruklu Sabur R. gözaltına alınırken, çiftlik sahibi Abuzer Sayan’a ulaşılamadı. Daha sonra Sayan'ın Ataşehir'deki evine operasyon düzenleyen polis ekipleri, Sayan’ın tehditle evinde tuttuğu 17 yaşındaki H.K. adlı kızı da kurtardı. Adliyeye sevk edilen çiftlik sahibi ile çalışanı Sabur R., ‘cinsel istismar’ ve ‘hürriyeti tahdit’ suçlarından tutuklandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.