İbrahim Burkay’ın son çırpınışları


Mehmet Ali Yılmaz

Mehmet Ali Yılmaz

12 Mart 2018, 12:22

Biliyorsunuz geçmişte…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin müstafi başkanı Recep Altepe ve Bursa Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın çocuklarının evlendiği düğün törenine katılmak üzere Bursa’ya gelmişti.

Ne büyük onur değil mi?

Herkes şaşırmıştı bu duruma!..

Hadi Recep Altepe neyse…

Kendi elleriyle hazırladığı yönetim kurulu listesinden tam 3 kişinin FETÖ iddiasıyla tutuklandığı, FETÖ örgütünün desteğiyle seçildiği herkes tarafından bilinen İbrahim Burkay’ın cemiyetine nasıl katılabilirdi Cumhurbaşkanı?!.

Üstelik, sanayi ve ticaret camiasında hiç güvenilirliği de kalmamıştı İbrahim Burkay’ın.

Yıllardır “Bursaspor amigosuyum” diye gezen ancak asıl amacı yolda yakaladığı işadamlarından 100’er lira tırtıklamak olan Ardiles bile asla yapmazdı bunu, İbrahim Burkay kayınpederini işe yerleştirmişti BTSO’da, o da yetmemiş, kendi şoförünü kadrolu eleman olarak Oda’ya almış, emekli ettikten sonra da orada yanında çalıştırmaya devam etmişti!

Osman Fevzi Beyden bu yana Oda Oda olalı böylesi bir başkan tarafından idare edilmemişti hiç!

SAHNE İKİ:

Düğünden bir süre sonra Faruk Çelik’i çağırıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan külliyeye…

Ve O’na diyor ki, “Beni bu durumdan nasıl haberdar etmezsiniz”?!.

Fırçayı yiyen Kral Faruk, oluyor Cebeli Tarık!..

Sadece Burkay-Fetö rabıtasını öğrenmekle kalmıyor Cumhurbaşkanı, aynı zamanda Tarım Bakanlığı’nın doğu ve güneydoğuda verdiği hibe ve kredilerin büyük çoğunluğunun Fetö’ye gittiği bilgisi de ulaşıyor kendisine.

Faruk Çelik’in ipi de o günlerde kesilmeye başlanıyor zaten.

SAHNE ÜÇ:

Bursa Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Recep Altepe’ye istifa etmesi tavsiyesinde bulunuluyor!

Niçin ama niçin?

Nasıl İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Yeni Cami’de kuşlara buğday attığı için istifa ettirilmiyorsa, Altepe de Bursa’da Helvacı Bacı’ya adak adadığı için kış kışlanmıyor elbette!

Peki ya sessiz sedasız neden görevden el çektiriliyor İbrahim Burkay’ın düğününe gidilmiş dünürüne?

Adamın güleceğini getirmeyin!

“Fetö’ye verdiği destek ve yakınlarının örgütle rabıtaları nedeniyle elbette!..”

SAHNE DÖRT:

Bizim Okan (Tuna) Bursa Hakimiyet Gazetesi’nde yazıyor “İbrahim Burkay tek aday, Oda’yı hoplattı, hepimizi zıplattı” filan diye!..

Buna kargalar bile gülüyor ancak, herkes biliyor ki İbrahim Burkay BTSO’nun kesesinden Celal Sönmez’in gazetesine de bir miktar akıtma yapmış!

Celal Sönmez zengin adam babadan kalma, fakat bilenler biliyor ki, küçük avantaları çok sever kendisi, O’nun başkanlığı döneminde BTSO alışveriş şenliği düzenler mesela, o şenlik sonrasında verilecek hediyeler Sönmez’in dükkanından satın alınır Oda tarafından örneğin!

Okan’ım n’apsın, “Burkay’ı destekleyesin” diye kulağı burkulunca Celal Sönmez tarafından, “Hepimizi hoplattı, Bursa’yı zıplattı” gibi yazılar kaleme alıyor köşesinde çaresiz!

Bir de Ercan Akyıldız var İbrahim Burkay’ın BTSO kasasından akıtma yaptığı.

“Akıtmayı” çok sever Ercan; geçmişte Hikmet Şahin, İ. Erdoğan’la buna akıtma yapmıştı da büyük miktarlarda, rahmetli vefat edince üzerine konmuşlar, ciplerde filan gezer olmuşlardı bunlar.

Bakın şimdi…

Ercan’ın panzehiri Cüneyt Dizdar!

“Ey Cüneyt Dizdar…

Bu Ercan bir kere daha böylesine saçma sapan, yalan yanlış yazılar yazıp, haberler yaparsa “Oda’yı hoplattı, hepimizi zıplattı” filan diye İbrahim Burkay hakkında, demedi deme, o dakika yine papaz oluruz bak, yazıyorum na şuraya!..”

SAHNE BEŞ:

Cicişlere beleş!..

Antalya’da beş yıldızlı bir otelin plajı…

Doğan görünümlü Şahin kılığına bürünmüş, elli liraya açtıkları İnternet sayfalarından yazılar yazıp, haberler kaleme alan, kendilerini aleme “gazeteci” diye kakalayanlardan biri bolarmış mayosu, elindeki 3 buçuk liralık purosuyla bir şezlonga uzanıp, bir yandan da viskisini yudumlayarak selfie yapmaktadır.

Çaylar şirketten, gezmeler ve tüm masraflar BTSO kasasındandır.

İbrahim Burkay seçim arifesinde Odanın kesesini sonuna kadar açmış, İnternet köşelerinden kendisine 100 liraya övgüler düzen kevaşe cicişlerden bile medet ummaktadır artık!

SAHNE ALTI:

Bu fasulya iki buçuk lira…

Hem kaynasın, hem oynasın!

Başbakan Binali Yıldırım’ın son Bursa ziyaretinde programına konulan “BTSO yemeğini” koz olarak kullanmaya çalışır İbrahim Burkay son olarak.

Doğrudur, “medeniyetler ittifakı, yüzüncü yıl anmaları” gibi basit konulardan sorumlu kılınan  Hakan Çavuşoğlu’nun ısrarlı istek ve baskıları sonucu programa alınan BTSO yemeği öncesinde durum ve konu yetkililer tarafından yeniden değerlendirilmiş, “yoğun program nedeniyle(!) yemeğe katılım sağlanamayacağı” da karar altına alınmıştı zaten!

Burkay da kardeşinin vefatı üzerine yemek programını iptal ederek kurtulur bu sıkıntılı durumdan!

Göbek mi atılacaktı sanki BTSO’nun yemeğinde?

Oturulup yemek yenerek konuşmalar yapılacaktı!

Üstelik de katılsaydı eğer, Başbakan Burkay’a “başsağlığı” dileyecek, bu durum üzerinden yürüyerek daha çok prim yapacaktı İbraam!

“İptalin asıl nedenini anlayın” diye söylüyorum bunları!

SAHNE YEDİ:

Ellerindeki o çok büyük ekonomik kaynağı bir türlü bırakmak istemeyen kripto Fetöcüler yine İbrahim Burkay’ı kullanarak Oda’yı Nisan ayında yapılacak seçimlerde kimseye kaptırmak istemiyorlar.

Yine sayman üye Hasan Gürses’in koordinatörlüğünde hazırlanıyor İbrahim Burkay komite seçimlerine.

Ve bunun için de “Ankara’nın desteğini” aldıkları uydurmacasını atıyorlar ortaya.

Türkiye’de toplam 365 oda ve borsa var, Cumhurbaşkanı hiç birine destek vermiyor, geçmişte Fetöcülerin yoğun baskı ve telkinleri sonucu o göreve getirilen İbrahim Burkay’a destek çakıyor öyle mi?

Güldürmeyin insanı!

Üstelik de Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ankara’daki son toplantısı sonrasında yenilen yemekte Recep Tayyip Erdoğan herkesin içinde ortalık yerde İbrahim Burkay’ı haşlamışken!

Bunlar Burkay ve Onu yeniden “Truva atı” olarak kullanmak isteyen Fetöcülerin son çırpınışlarıdır.

Her kim ki ister medyacı olsun, isterse tavacı, bu ekibe bir tarafından bulaşır…

Eli çok ama çok kötü yanar, benden söylemesi!

Diğer taraftan İbrahim Burkay hakkında, Sami Şentürk’ün talebi üzerine Fetö davalarının görüldüğü Bursa 8’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından polis gücüyle ilk duruşmaya zorla getirilme kararı verildi bile.

Bu da demektir ki Burkay için artık “kara” göründü!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.