Gemlik Kaymakamı Işık da ihraç edildi

Hain darbe girişiminin ardından açığa alınan ilk kaymakamlar arasında yer alan Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, meslekten ihraç edildi.Bugün yayınlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca...

Gemlik Kaymakamı Işık da ihraç edildi

Hain darbe girişiminin ardından açığa alınan ilk kaymakamlar arasında yer alan Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, meslekten ihraç edildi.
Bugün yayınlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı, yahut bunlarla irtibatı olan, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi, kamudaki görevlerinden çıkarıldı. Resmi gazetede yayımlanan KHK listesinde Gemlik Kaymakamlığı görevinden bulunan Cahit Işık da meslekten men edilenler arasında yer aldı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açığa alınan ve lojmanı aranan Cahit Işık ile alakalı gözaltı işlemi olmamıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.