Hayri Türkyılmaz'a Atatürkçülerden tepki

Add Başkanı Sebahattin Atamer, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a Tepki Göstererek, Belediyenin Dernekler Arasında Ayrımcılık Yaptığını İddia Etti.

Hayri Türkyılmaz'a Atatürkçülerden tepki

CHP’li Mudanya Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği arasında kira polemiği yaşanıyor.
ADD Başkanı Sebahattin Atamer, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a tepki göstererek, belediyenin dernekler arasında ayrımcılık yaptığını iddia etti. Sosyal medya hesabı üzerinden Türkyılmaz’a serzenişte bulunan Atamer, zor şartlardaki derneğin bu hareketle çok daha zor durumda bırakıldığını belirtti. Daha evvel sembolik olan kira ücretine yapılan zamma tepki gösteren Atamer, ADD’nin kirasının astronomik şekilde artmasının altında neyin yattığını merak ettiklerini söyledi. ADD’nin 2 lira aidatla faaliyetini sürdürmeye çalıştığını anlatan Atamer, derneğin yıllık gelirinin 3 bin lira, kira hariç yıllık giderinin ise 3 bin 100 lira olduğunu kaydetti.
Atatürk’ün partisi olan CHP’nin yönetiminde olduğu bir belediyede Atatürkçü Düşünce Derneği’ne karşı sergilenen bu tavrın doğru olmadığını ifade eden Atamer, “Biz önceki dönemlerde kira dahi ödemiyorduk. Bugün geldiğimiz noktada dernek ekonomik olarak zor durumda bırakılıyor. Benim bildiğim, toplumsal sorumluluğu olan insanlar ben yaptım oldu zihniyeti ile hareket etmezler” dedi.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.