Karacabey'in ıhlamur ormanları tanıtılacak

Bursa’nın Karacabey Belediyesi, ıhlamur ormanlarını tanıtmak için kolları sıvadı.Dünyanın en büyük ıhlamur ormanlarına sahip tatil beldesi Yeniköy’de ‘Ihlamur Kokulu Günler’ düzenlenecek. Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin dünya...

Karacabey'in ıhlamur ormanları tanıtılacak

Bursa’nın Karacabey Belediyesi, ıhlamur ormanlarını tanıtmak için kolları sıvadı.
Dünyanın en büyük ıhlamur ormanlarına sahip tatil beldesi Yeniköy’de ‘Ihlamur Kokulu Günler’ düzenlenecek. Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin dünya çapında ilgi görecek çok sayıda tabiî zenginliğe sahip olduğunu, bu değerlerin hak ettiği noktaya taşınması için geliştirdikleri projeleri de peş peşe hayata geçirdiklerini söyledi.
11 Ağustos Perşembe günü saat 21.00’deki açılış ve protokol konuşmalarının ardından başlayacak olan ‘Ihlamur Kokulu Günler’de, folklor gösterileri, çocuklar için çeşitli yarışmalar, palyaçolar, yüz boyama, şişme balon, büyükler için çeşitli yarışmalar, survivor ve konserler gibi farklı faaliyetler yapılacak.
Konuklarını karşılama heyecanının şimdiden yaşandığı tatil beldesi Yeniköy’ün bağlı olduğu Bayramdere Mahallesi’nde kurulacak Ekopazar’da, yöre sakinleri de hazırladıkları ev yapımı tarhana, fırın ekmeği, salça, turşu, reçel, meyve ve benzeri ürünlerinin yanı sıra gözleme, börek ve çiğ börek gibi lezzetleri tanıtacak.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.