Üçüncü Göz Gazetesi'nin sahibi tutuklandı

Bursa'nın Orhangazi Ilçesinde Yayın Yapan Bir Gazetenin Sahibi İrfan A.'nın Darbe Girişimi Gecesi Sosyal Medya Hesabından Yaptığı Yayınlar üzerine Onlarca Kişi Savcılığa Suç Duyurusunda Bulundu. Darbeye Destek Suçlaması Ile Gözaltına Alınan İrfan A., çıkarıldığı Mahkemece Tutuklandı.

Üçüncü Göz Gazetesi'nin sahibi tutuklandı

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yayın yapan bir gazetenin sahibi İrfan A.’nın darbe girişimi gecesi sosyal medya hesabından yaptığı yayınlar üzerine onlarca kişi savcılığa suç duyurusunda bulundu. Darbeye destek suçlaması ile gözaltına alınan İrfan A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Orhangazi’de yayın yapan gazetenin sahibi İrfan A.’nın sosyal medya paylaşımları tepki çekmişti. İrfan A.’nın darbe gecesi yazdığı ’Aylardır uyarıyoruz. Nitekim ilk hamle yapıldı. Sadece N.Ç.nin değil bir çok kişinin koltuğu kaydı. Herkes sakin olsun ve dışarıda olmamaya çalışın’ şeklindeki paylaşımı en önemli suç delili olarak gösterilmiş, darbe girişimi ile ilgili tiyatro benzetmesi de tepki çekmişti.
İrfan A.’nın darbe başarısız olunca, darbe karşıtı paylaşımları ise yargıyı ikna edemedi.
Darbe gecesi yaptığı paylaşımlar ve sonrasındaki ifadeleri nedeniyle çok sayıda bürokratın da aralarında bulunduğu 300 kişi savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.
Yapılan incelemelerin ardından gözaltına alınan İrfan A.’nın darbeye destek suçlaması ifadesine başvuruldu. Emniyetteki ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen İrfan A. tutuklandı.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.