Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri projelerini dünyaya tanıttı

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, Abd’nin Ohio Eyaletinin Başkenti Columbus’ta Bu Yıl 82’ncisi Gerçekleştirilen “dünya Kütüphane Ve Bilgi Kongresi”ne (ıfla) Katıldı.

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri projelerini dünyaya tanıttı

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, ABD’nin Ohio eyaletinin başkenti Columbus’ta bu yıl 82’ncisi gerçekleştirilen “Dünya Kütüphane ve Bilgi Kongresi”ne (IFLA) katıldı. Binlerce insanın yer aldığı kongrede, “Boyun Kadar Kitap Oku” ve “Yılın Yazarı” projeleri poster sunumlarıyla tanıtıldı.
Dünya Kütüphane ve Bilgi Kongresi’nde kütüphanecilik alanındaki yeni çalışmaların, sıkıntıların ve çözüm yollarının tartışıldığı 228 oturum gerçekleşti. Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala ile Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri Proje Sorumlusu Selin Can Cemgil de, 15-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdikleri sunumlarla, “Boyun Kadar Kitap Oku” ve “Yılın Yazarı” projelerini farklı kültürden binlerce insana anlattı.
“Boyun Kadar Kitap Oku” projesi hakkında bilgi veren Şafak Pala, projeye ilk olarak 2011 yılında 193 öğrenciyle başladıklarını, 2016 yılında da 54 farklı okuldan toplam 5 bin 237 öğrenciye ulaştıklarının altını çizdi.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.