Ünlü oyuncu ablasını yaralayan şahsa verilen cezayı değerlendirdi

Dizi oyuncusu Şeyma Korkmaz, ablası Tuba Korkmaz’ı bıçakla yaralayan eski sevgilinin 14 yıl hapse mahkum edilmesinin ardından ‘içimiz soğumadı’ dedi. Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün devam eden dava duruşması sonrasında...

Ünlü oyuncu ablasını yaralayan şahsa verilen cezayı değerlendirdi

Dizi oyuncusu Şeyma Korkmaz, ablası Tuba Korkmaz’ı bıçakla yaralayan eski sevgilinin 14 yıl hapse mahkum edilmesinin ardından ‘içimiz soğumadı’ dedi.
Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün devam eden dava duruşması sonrasında konuşan Dizi Oyuncusu Şeyma Korkmaz, “Bu dava sürecinde yanımızda olanlara çok teşekkür ediyorum. Tabii ki içimiz soğumadı. Ablamın hayatı değişti. İşi yok, engelli bir çocuğu var. Mahkeme kararı hakkında benim konuşmam doğru olmayabilir. Ancak 14 yıl verildi. Ağabeylerimiz, ablalarımız bir çok kişi büyük destek verdi. Destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.
Adliye önünde konuşan baba Kadri Korkmaz ise, adaletin yerini bulduğunu ifade ederek, “Kaç yıl yattığı ne fark eder ki. Sadece benim kızım değil, farklı olaylardaki sanıklar da aynı cezayı alması gerekir. Mutluyum diyemeyeceğim. Yaşadıklarımızı karşılamıyor. Kızımın hayatı değişti. Psikolojisi bozuldu” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

“MAHKEME KARARINI SAYGI DUYUYORUM”
Olayda ağır yaralanan Tuba Korkmaz ise, mahkemenin kararına saygı duyduğunu belirterek, “Ancak kendi beyanında sabahın 4’ünde gelerek saat 7’ye kadar beni beklediği yönündeydi. Bunun tekrar dikkate alınmasını istiyorum” dedi.

“KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ”
Tuba Korkmaz’ın avukatı Meltem Banko ise, karara itiraz edeceklerini dile getirerek, “Müvekkilim çok büyük bir travma atlattı. Yaşam mücadelesi verdi. Çok sıkıntılı bir süreç geçirdik. Mahkeme 14 yıl ceza verdi. Biz bunun az olduğunu düşünüyoruz. 14 yıl kimilerine göre iyi bir ceza olarak da nitelendirilebilir. Tabi diğer olaylara oranla mahkeme iyi bir ceza verdi. Ancak verilen cezanın az olduğunu düşündüğümüz için yüksek mahkemeye taşıyacağız. Sanığın daha yüksek ceza alması için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.
(İHA)
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.