MİT artık o eski MİT değil


Hakkı Kavurmacı

Hakkı Kavurmacı

01 Mayıs 2018, 19:12

Geçmişte CIA, MOSSAD gibi istihbarat kuruluşlarının başka ülkelerde operasyonlar yaptıklarını işitir, hayıflanırdık! Neden bizim Milli İstihbarat Teşkilatımız (MİT) Ülkemiz aleyhine, başka ülkelerde bir sürü haince, kahpece faaliyetler yapılırken bunlara müdahale edemiyor diye!

ASALA terör örgütüne karşı, istihbarat örgütümüzün bazı darbeleri olduğu biliniyor ancak buda resmen tescil edilmiyor, daha çok Ülkemizde suç olaylarına karışmış ve ülke dışına kaçmış kişiler tarafından yapıldığı söyleniyordu.

O dönemlerde Devlet yöneticilerimiz özellikle batı karşısında korkak denecek kadar aşırı çekingen hatta ezik durumdaydılar.

Ancak son yıllarda, özellikle Cumhurbaşkanımızın batı karşısındaki dirayetiyle beraber, İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemlerde kadrosunu oluşturmaktaki maharetiyle, Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerinde de üst düzey yönetici kademelerine yaptığı atamalarla ne kadar isabetli kararlar verdiğini izledik, izliyoruz.

Cumhurbaşkanımızın en isabetli atamalarından birisinin de, MİT’in başına getirdiği Sayın Hakan Fidan olduğunu artık sadece Türkiye değil bir dünyada kabul etmiş bir vaziyettedir. Yeryüzünde Sayın Hakan Fidan’a düşman olanlar kadar hayran olanlarda çoktur.

Dünyanın en önemli istihbarat örgütlerinden KGB’nin yöneticiliğini de yapmış olan Rusya’nın Devlet Başkanı Putin’e, Cumhurbaşkanımız Mit Müsteşarı Hakan Fidan’ı takdim ettiğinde, Putin’in, Sayın Hakan Fidan’a nasıl bir hayranlıkla baktığını izledik.

Sayın Hakan Fidan hakkında kısa bir araştırma yaptığımızda, O’nun masa başında oturacak bir bürokrat yapısında olmadığını göreceğiz. O, geçmişiyle, basına azda olsa yansıyan görüntüleriyle, sahada, direk cephede mücadele eden bir cengâver kişiliğinde olduğunu sezmekteyiz!

Milletimizin ne kadar azılı düşmanı varsa, dikkat edin hepsi Cumhurbaşkanımızla beraber Hakan Fidan’a da düşmandırlar! Neden acaba?!

Eskiden, Ülkemizin dışında, hatta sınırlarımızdan birkaç kilometre ötede, vatan hainleri, başkalarına itlik yaparak, Milletimize karşı kahpece saldırılar düzenlemekte, korkusuzca cirit atmaktaydılar.

Ya şimdi, izliyoruz; her an Hakan Fidan’ın nefesini enselerinde hissetmenin korku ve telaşı içerisindeler. Kuran-ı Kerimde bir Ayeti Kerimede geçtiği gibi “Sonunda, bütün genişliğine rağmen yeryüzü onlara dar gelmeye başlamış”tır!

Yüce Allah Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, diğer Devlet Yöneticilerimizin, Askerimizin, Polisimizin ve Hakan Fidan nezdinde tüm İstihbaratçılarımızla beraber Vatanımız için kahpe düşmanla, hainlerle mücadele eden bütün Kahramanların yar ve yardımcısı olsun.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.