Nilüfer sanat merkezi olmayı sürdürecek

Nilüfer Belediye Başkan Vekili ve CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem, Nilüfer’in, Bursa’nın en önemli sanat merkezi olmayı sürdüreceğini söyledi.

Nilüfer sanat merkezi olmayı sürdürecek

Turgay Erdem, Nilüfer Belediyesi tarafından Konak Kültürevi’nde düzenlenen “Bir Hayalin Peşinde / Serpil İşseven’in Atölye Karma Sergisi” açılışında sanatseverlerle buluştu.

Sanatın kent kültürüne olan katkısına değinen Erdem, “Nilüfer, Bursa’nın en önemli sanat merkezi konumunda. Yeni dönemde de Nilüfer, bu konumunu sürdürecek” dedi.

Erdem, Nilüfer’in sanatın ve sanatçının dost olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Nilüfer Belediyesi, birbirinden özel sergilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bunlardan biri de açılışını yaptığımız ‘Bir Hayalin Peşinde’ sergisi. Bu sergide, 14 yetişkin ve 3 minik sanatçımızı eserleriyle bir araya getiren ve bu çalışmaları Bursalılarla buluşturan ressam Serpil İşseven’i kutluyorum. Sanatseverleri “Bir Hayalin Peşinde” sergisini görmeye davet ediyorum.”

Nilüfer Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya verdiği desteğin önemine dikkati çeken Serpil İşseven ise Turgay Erdem’e katılımı nedeniyle teşekkür etti. Erdem, açılışta eserleriyle yer alan sanatçılara sertifikalarını da sundu.

“Bir Hayalin Peşinde” sergisi, 24 Ocak Perşembe gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.