"Silaha sarılmışlara destek verirseniz..."

Bakan Eroğlu, HDP’li milletvekillerinin gözaltına alınmasına ilişkin, "Silahlı eylemlere bunu gerçekleştirmek isteyenlere destek verirseniz ve hatta içinde olursanız, bir terör örgütü yandaşı parti olarak algılanırsınız ve hesabını...

"Silaha sarılmışlara destek verirseniz..."

Bakan Eroğlu, HDP’li milletvekillerinin gözaltına alınmasına ilişkin, "Silahlı eylemlere bunu gerçekleştirmek isteyenlere destek verirseniz ve hatta içinde olursanız, bir terör örgütü yandaşı parti olarak algılanırsınız ve hesabını verirseniz. Şimdi de bu hesap soruluyor ve sorulacaktır" dedi.
Bakan Eroğlu, beraberinde TBMM eski başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile birlikte Bakanlığı tarafından Karabük’te yapımına başlanan ve tamamlanan 68 milyon lira bedelli 18 adet tesisin törenine katıldı.

“HİÇBİR ÖZGÜRLÜK SINIRSIZ DEĞİLDİR"
Törende konuşan TBMM eski başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, hiçbir özgürlüğün sınırsız olmadığını belirterek, “Eğer siz bu haklarınızı, siyaset yapma hakkınızı kötüye kullanırsanız siyaset yapıp bir taraftan aynı zamanda ’biz sırtımızı terör örgütlerine dayadık’ derseniz bunun hesabını sorarlar. Bu devlet ve yargı sorar arkadaş. Dağda PKK militanları ile kucaklaşırsanız hesabını sorar ve kodese de atar sizi. Dünyanın hiçbir ülkesi ve devleti buna izin vermez. O halde siyaset yapıyorsanız siyasetin nasıl yapılacağı yasalarda ve anayasalarda hatta siyasi partiler kanununda da bellidir. Düşüncenizi ortaya koyarsınız, parlamento zeminine getirirsiniz, yasalaşırsa yasalaşır. Yasalaşmazsa o gücü elde etmek için halkı ikna etmeye çalışacaksınız. Düşüncenizi hayata geçirmek için silaha sarılmış ve bunu silahlı eylemlere bunu gerçekleştirmek isteyenlere destek verirseniz ve hatta içinde olursanız bir siyasi parti olarak algılanmazsınız bir terör örgütü yandaşı parti olarak algılanırsınız ve hesabını verirseniz. Şimdi de bu hesap soruluyor ve sorulacaktır. Bütün bu olup bitenlerle gelecekle ilgili kaygıya düşmeyin. Türkiye öyle bir coğrafyadaki etrafımız adeta ateş çemberi. Şimdi değil tarih boyunca Anadolu coğrafyası hep sorunlu coğrafya olmuştur. Ama milletimiz değerlerine sahip, ülkesini, bayrağını seviyor, devletinin ve seçtiklerinin arkasındadır. Türkiye’de de iş başında güçlü bir siyasi iktidar vardır ve dirayetli Cumhurbaşkanı vardır. Dolayısıyla kim ne yaparsa yapsın. Kim Türkiye’nin önünü kesmek ve çelme takmak için hangi terör örgütünü ve örgütlerini kullanırsa kullansın, Allah’ın izniyle bu millet ve bu milletin emrinde olan devlet hükümet güvenlik güçleri onların heveslerini geçmişte kursaklarında bıraktı şimdide bırakacaktır. O nedenle geleceğe güvenle bakalım” dedi.

“HİÇ KİMSE, KURUM, ÖRGÜT, DARBE TEŞEBBÜSÜNÜ RÜYASINDA BİLE GÖREMEYECEKTİR"
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise, 15 Temmuz’daki darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye’nin parçalanacağını söyleyerek, “Allah korudu. Burada özellikle Cumhurbaşkanımızın dirayeti, cesareti sayesinde milletimizin kahramanlığı ve bütün kurum ve kuruluşlar ile siyasilerin desteği ile darbe girişimi püskürtüldü. Bundan sonra hiç kimse, kurum, örgüt, darbe teşebbüsünü rüyasında bile göremeyecektir. Çünkü karşısında kahraman Türk milleti vardır. Bu milletin yıldızı parlak ve bu bayrak bu topraklarda ilelebet dalgalanacaktır. 2023, 2053 ve Malazgirt zaferinin bininci yılının kutlanacağı 2071 yılında Türkiye dünyada küresel bir güç olacaktır. Buna hiç kimse mani olamayacaktır. Türkiye’nin bu muazzam yükselişini hazmedemeyen bazı düşman devletler Türkiye’nin önünü kesmek için PKK, PYD, DEAŞ, FETÖ gibi bir sürü terör örgütlerini devreye soktular. Ama devletimiz, hükümetimiz kararlıdır. En son terörist etkisiz hale gelinceye kadar bu mücadele sürecektir. Binlerce kilometre ileriden gelip oralara müdahale ettiği dibimizdeki Suriye ve Irak’ta terörist örgütler at oynatıyor. Biz de sınırımızı güvenlik altına almak için ne gerekiyorsa yapacağız, yaptık, yapıyoruz” diye konuştu.
Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’ne ait 10 adet yatırımın temelini atacaklarını ve yine DSİ’ye ait 7 tesis ile Orman Genel Müdürlüğü’nün ormancılık ve ağaçlandırma çalışmalarının açılışını gerçekleştireceklerini de aktararak, “68 milyon liraya mal olan bu tesislerin devreye alınması ile birlikte 11 bin 190 dekar zirai alana su sağlanacak, 4 ilçe, 16 yerleşim yeri ve bin 35 dekar arazi ise taşkın zararlarından korunacak. 28 Eylül 2013 tarihinde Karabük’e verdiğimiz 57 milyon TL’lik 17 müjdeye ilave olarak 306 milyon lira yatırım bedeline sahip 30 müjde daha veriyoruz. Böylece son 3 yılda Karabüklülere toplam 363 milyon TL’lik 47 müjde vermiş olduk. Müjdelerimiz arasından baraj, gölet, sulama tesisi, taşkın koruma tesisleri, ağaçlandırma, orman köylülerine kredi ve gelir getirici tür ağaçlandırma projeleri ile otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor” ifadesinde bulundu.
Kent Meydanı’nda düzenlenen törene Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş ile davetliler katıldı.
(İHA)
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.