TBMM Genel Kurulu’nda ’IŞİD’e yardım’ tartışması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Bugün IŞİD ile sahada en etkin mücadeleyi veren ülke biziz, IŞİD’e Cerablus, Dabık’ta son veren ülke biziz. Bugün PKK terör örgütüyle en güçlü mücadeleyi hiçbir dönemde olmadığı kadar...

TBMM Genel Kurulu’nda ’IŞİD’e yardım’ tartışması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Bugün IŞİD ile sahada en etkin mücadeleyi veren ülke biziz, IŞİD’e Cerablus, Dabık’ta son veren ülke biziz. Bugün PKK terör örgütüyle en güçlü mücadeleyi hiçbir dönemde olmadığı kadar veren ülke biziz” dedi.
TBMM Genel Kurulu’nda IŞİD’e yardım tartışması çıktı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, hükümetin IŞİD’e yardımda bulunduğunu iddia etti ve MİT TIR’larının yakalanması ile Reyhanlı ve Cilvegözü patlamalarını hatırlattı.
Tanal’ın iddiaları üzerine söz alan Şimşek, Türkiye’nin IŞİD’i resmi kararname ile terör örgütü ilan eden ilk ülke olduğunu hatırlatarak, “Bakanlar Kurulu kararıyla IŞİD’i terör örgütü ilan eden ilk ülke biziz. Bugün IŞİD ile sahada en etkin mücadeleyi veren ülke biziz, IŞİD’e Cerablus ve Dabık’ta son veren ülke biziz. Bugün PKK terör örgütüyle en güçlü mücadeleyi hiçbir dönemde olmadığı kadar veren ülke biziz. Terör küresel bir sorundur, teröristin, terörün iyisi, kötüsü olmaz. Hükümetimizin tavrı açık ve nettir. Bu konuda söylenenleri doğrusu şaşkınlıkla izliyorum. Açık ve net olarak söylüyorum; terör nereden gelirse gelsin, hangi etnik, mezhep eksenli olursa olsun terör terördür. Dünyanın her yerinde böyledir. Terörle mücadeleye güçlü bir şekilde devam edeceğiz” dedi.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.