Hastanede yangın paniği

İstanbul Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin inşaat halinde olduğu söylenen bir binasının dış cephesinde yangın çıktı. Binadan dumanlar yükselmeye devam ederken, alevlerin söndürüldüğü bildirildi.

Hastanede yangın paniği

Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin inşaat halindeki kısmının dış cephesinde başlayan yangın çatıya sıçradı. İhbar üzerine İstanbul'un çok sayıda ilçesinden itfaiye ekipleri olay yerine gönderildi. Binanın çatısında ve cephe bölümünde alevli şekilde süren yangına, itfaiye ekiplerince müdahale edildi.

NTV'ye göre inşaat halinde olan binanın dış kaplaması yanarken, alev içindeki parçalar yere düştü.

Alevler ve dumanlar yükselen binada işçilerin çalıştığı söylendi. Yan taraftaki hastanede yüzlerce hasta ve çalışan bulunduğu kaydedildi.

BAZI HASTALAR İTFAİYE MERDİVENİYLE BİNADAN İNDİRİLDİ

Bu arada, hastanedeki hastaların itfaiye ve sağlık ekiplerince tahliye edilerek başka hastanelere sevk edildiği belirtildi. Bazı hastalar, itfaiye merdiveniyle binadan indirildi. Hastane çevresinde güvenlik amacıyla polis ekiplerince önlem alındı.

Ayrıca bazı görevlilerin hastanedeki cihazları dışarı çıkardığı görüldü.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'nun olay yerine gittiği öğrenildi.

Eski İstanbul İtfaiye Müdürü Abdurrahman Kılıç, inşaatlarda poliüreten gibi plastik dış kaplamalar kullanılması sonucu yangın çıktığını belirtti.

HASTALAR TAHLİYE EDİLDİ

Olay yerinden aktarılan bilgilere göre, yangının çevreye sıçrama riskine karşın bölgedeki binalar boşaltılıyor. Hastanedeki hastalar ise tahliye ediliyor.

CAN KAYBI VE YARALANMA YOK

​Yangında can kaybı ve yaralanma olmadığı söyleniyor.

ALEVLER SÖNDÜRÜLDÜ, BİNADAN DUMANLAR YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Binadan dumanlar yükselmeye devam ederken, alevlerin söndürüldüğü bildirildi.

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI: CAN KAYBI YOK

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Can kaybı yok şu anda Allah'a şükür, inşallah olmaz" dedi. Usta, şöyle devam etti: Yoğun bakımdaki hastaların tamamı tahliye edildi. Üst katlarda tahliye çalışması devam ediyor, şimdiki halde can kaybı bilgisi elimize ulaşmış değil."

İSTANBUL VALİSİ ŞAHİN: DUMAN TAHLİYESİ SÜRÜYOR

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek yangın söndürme çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı: "Şu anda yangın kısmen kontrol altına alındı, şu ana kadar ölü noktasında üzücü bir haber yok, inşallah sonuna kadar da olmaz, temennimiz bu. İtfaiye bütün katlara ulaştı ve müdahalesini yapıyor. Bir taraftan da duman tahliyesi yapılıyor. Arkadaşların verdiği bilgiye göre içeride herhangi bir yangın yok. Yangın dış yüzeyde ve çatıda, içeriye duman dolmuş, o dumanı tahliye ediyorlar bir taraftan. İnşallah neticede üzücü bir durumla karşılaşmayız."

AYNI HASTANE DAHA ÖNCE DE YANMIŞTI

Gaziosmanpaşa'da bulunan hastanede 2011 yılında da dış cephe çalışmaları sırasında yangın çıkmıştı. Yangın üç saatlik çalışma sonucu söndürülebilmişti. Bir önceki yangın da bina inşaat halindeyken başlamıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.