Tarihi Map2heal Anlaşması Londra’da akredite edildi

Kısa bir süre önce Ankara’da imzalanan KKTC’deki hekimler ile sağlık kuruluşlarının uluslararası platformda tanınmasını sağlayacak Map2heal sistemi, İlk olarak YDÜ Hastanesi ve hekimlerinin akredite edildiği Londra WTM fuarında dünyaya...

Tarihi Map2heal Anlaşması Londra’da akredite edildi

Kısa bir süre önce Ankara’da imzalanan KKTC’deki hekimler ile sağlık kuruluşlarının uluslararası platformda tanınmasını sağlayacak Map2heal sistemi, İlk olarak YDÜ Hastanesi ve hekimlerinin akredite edildiği Londra WTM fuarında dünyaya duyuruldu.
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Dünya Sağlık Turizmi Kurucu Başkanı Emin Çakmak ve Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Ahmet Savaşan’ın imzaladığı sistem, KKTC’deki hekimler ile sağlık kuruluşlar uluslararası platformda tanınmasını sağlayacak
KKTC 87 ülkeden sağlık turisti alacak
YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; 180 ülkeden 50 binin üzerinde turizm profesyonelini bir araya getiren WTM Uluslararası Turizm Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ilk olarak YDÜ Hastanesi ve hekimlerinin, 87 ülke, 148 ofisi birbirine online bağlayan Map2heal sistemi tarafından akredite edildiğinin dünyaya duyurulduğu bildirildi.
"Kreditasyon ilk olarak on kuruluşa genişletilecek"
TÜBİTAK projesi olarak hayata geçirilen ve dünyada sağlık turizminin gelişmesi için tarihi bir adım olarak nitelendirilen Map2heal sistemi ile ilgili bilgi veren Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, önümüzdeki haftalarda ona yakın tüp bebek merkezi ve özel hastanenin de sistem tarafından akredite edileceğinin müjdesini verdi. Dünya Sağlık Turizmi Kurucu Başkanı Emin Çakmak’ın da katılımı ile KKTC’de gerçekleştirilecek törenle akredite edilecek sağlık kuruluşlarının Map2hel sistemine dahil edileceğini söyleyen Ataoğlu, bu sayede KKTC’de sağlık turizminin büyük bir ivme kazanacağına vurgu yaptı.
“KKTC, sağlık turizmi pazarından hak ettiği payı alabilecek”
Sistemin sağlık turistleri yanı sıra, doktorlar ile daha kolay iletişime geçilebilmesini, etkin hasta takibi, tetkik gönderme gibi konularda çok büyük avantajlar sunduğunu vurgulayan Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak, KKTC’nin bu sistem sayesinde sağlık turizmi pazarından hak ettiği payı alabileceğini söyledi.
“Map2heal, sağlık turizminin gelişmesi yolunda dönüm noktası”
YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan, dünyada sağlık turizminin gelişmesine büyük katkı yapacağına inanılan Map2heal sistemine YDÜ Hastanesi’nden sonra, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesinin ve ardından da hazırlığını tamamlayan diğer özel sağlık kuruluşlarının akredite edilecek olmasının KKTC’de sağlık turizminin gelişmesi yolunda önemli bir dönüm noktası olduğuna işaret etti. Savaşan, aynı zamanda sistem sayesinde Kuzey Kıbrıs’ın dünyanın her yerinden daha fazla turist hasta tarafından tercih edileceğini söyledi. Hastaların sistem ile bulundukları yerden gidecekleri şehirdeki doktorları ve hastaneleri online olarak seçebileceklerini belirten Savaşan, hastaların sağlık sigortalarının nerede geçerli olduğunu görebileceklerini ve sorularına kendi dillerinde yanıt alabileceklerini de sözlerine ekledi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.