Atlı Cirit Ligi D Grubu müsabakaları başladı

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen, Atlı Cirit Ligi D Grubu müsabakaları başladı.Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve bu sene ilk defa uygulamaya koyulan “Atlı...

Atlı Cirit Ligi D Grubu müsabakaları başladı

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen, Atlı Cirit Ligi D Grubu müsabakaları başladı.
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve bu sene ilk defa uygulamaya koyulan “Atlı Cirit Ligi Grup Müsabakaları” Ankara Türkiye Jokey Kulübü 75. Yıl Hipodromu’nda devam ediyor.
Haftanın ilk müsabakasında Erzurum Akıncılar Atlı Spor Kulübü ile Uşak Akse Atlı Spor Kulübü karşılaştı. Karşılaşmanın ilk yarısında +14,5’e 2’5 üstün gelen Erzurum Akıncılar, müsabakanın ikinci yarısında da rakibine karşı bu üstünlüğünü +44’e +1 korudu ve 3 puanı hanesine yazdırdı.
Toplam 16 takımın mücadele ettiği lig 4 gruba ayrıldı. 4 takımdan oluşan her grubun maçlarıysa 3 gün sürüyor ve toplamda 6 maç yapılıyor. Gruplarda birinci olan takımlar ise ekim ayı sonu yapılması planlanan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.
Gruplarda birinci olup,Türkiye Şampiyonası’na katılacak takımlar şöyle:
A Grubu: Uşak 1 Eylül Atlı Spor Kulübü
B Grubu: Erzurum Şengel Atlı Spor Kulübü
C Grubu: Uşak Karun Atlı Spor Kulübü
D Grubu birincisi ise bu hafta oynanacak müsabakalar sonunda belirlenecek.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.