Basketbolda transfer döneminde değişiklik

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) 2016-2017 transfer dönemlerinde değişikliğe gidildiğini açıkladı. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:"Türkiye Basketbol Federasyonu...

Basketbolda transfer döneminde değişiklik

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) 2016-2017 transfer dönemlerinde değişikliğe gidildiğini açıkladı.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
"Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 8 Eylül 2016 tarihinde yaptığı toplantıda, kulüplerden gelen talep doğrultusunda 2016-2017 sezonu transfer takviminde değişiklik yaptı.
Yönetim Kurulu; Spor Toto Basketbol Süper Ligi ve Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından gelen talep doğrultusunda Türk Sporcular ile yeni sözleşme imzalama dönemi sonunu 30 Eylül 2016 tarihine kadar uzattı. Tarihin ileriye alınması ile birlikte Spor Toto Basketbol Süper Ligi ve Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Türk ve yabancı sporcular geçici transfer sözleşme imzalama dönemi başlangıcı da 3 Ekim 2016 oldu.
Ayrıca TB2L, EBBL ve KBBL’de daha sonra ilan edileceği duyurulan Türk sporcu tescil ve vize dönemi sonu ile Türk sporcular geçici transfer tescil dönemi sonu da belirlendi."
(İHA)
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.