Gökhan Gönül tüm iddialara cevap verdi

Beşiktaş’ın yeni transferi Gökhan Gönül, hakkında ortaya atılan iddialara cevap verdi. Gönül, Fenerbahçe’den ayrılmasından Milli Takım’a kadar pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’ın sezon başında transfer ettiği...

Gökhan Gönül tüm iddialara cevap verdi

Beşiktaş’ın yeni transferi Gökhan Gönül, hakkında ortaya atılan iddialara cevap verdi. Gönül, Fenerbahçe’den ayrılmasından Milli Takım’a kadar pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş’ın sezon başında transfer ettiği Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Gökhan Gönül, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine özel açıklamalarda bulundu. Transfer sürecinde ortaya atılan iddiaları yanıtlayan başarılı oyuncu, samimi açıklamalarda bulundu.

“BÖYLE BİR ŞEY OLSAYDI, BUGÜNE KADAR 50 DEFA ORTAYA ÇIKARDI"
Menajeri Ahmet Bulut’un 2 milyon Euro imza parasına daha önce Beşiktaş’la anlaştığı, sözleşmeye de Gökhan için ’Vazgeçme tazminatı 3 milyon Euro’ yazdırdığı iddialarını cevaplayan Gökhan Gönül, “Ben bu konu ile ilgili ne söylersem söyleyeyim, hiçbir şekilde sonuç alınmayacak. Futbolda bu kadar önemli bir konu, bu kadar gizli kalmaz. Böyle bir şey olsaydı bugüne kadar 50 defa ortaya çıkardı. Bir de ben aslında bu sorunun muhatabı değilim. Bunu iddia edenler, benim önüme böyle bir kağıdı koymalı ki ben de cevap vermeliyim. Böyle bir şey yokken, ben neden cevap vereyim ki? İddiayı ortaya atanlar önce çıksınlar desinler ki, ‘İşte kağıt bu, bunu imzalamışsın, niye imzaladın?’ Önüme koyacaklar bunu, ben de cevap vereceğim. Bu çıkan haberlerle ilgili, ‘Hani Beşiktaş’la görüşmemiştin, artık Beşiktaş’ın oyuncususun’ diyorlar. Görüşmediğim, bir daha görüşmeyeceğim anlamını taşımaz. Ki sosyal medyada çok defa çıkan haberlerin asılsız olduğunu söyledim. Bu konuyla ilgili de çok fazla yorum yapmayacağım. Önce benim önüme koymalılar, o zaman sorunun muhatabı ben olurum, gerekli cevabı veririm” diye konuştu.

“BİTTİ, GİTTİ. ARTIK EVİM BEŞİKTAŞ"
Beşiktaş ile resmi sözleşme imzalamadan önce Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden yapılan açıklama hakkında da konuşan Gökhan Gönül, açıklamada yer alan, ‘Fenerbahçe’ye dönmek istiyor’ kısmı ile ilgili de konuştu. Artık Beşiktaş’ın oyuncusu olduğunu vurgulayan Gönül, “Bu tür konulara girmek istemiyorum. Ben bir şey söylüyorum, birileri cevap veriyor, birtakım insanlar ‘Gökhan böyle böyle’ diyerek beni savunmaya çalışıyor, birtakım kişiler de ‘Böyle söylüyorsun ama bu iş böyle’ diyor. Ben ne söylesem üzerine bir cevap geliyor. Şöyle bir örnek vereyim; bir gazete, benimle röportaj yapmış gibi açıklama yapıyor, gazetesine yazıyor. Ben suskun kaldığım için bununla ilgili ben bu röportajı yapmadığım halde, başka yerlerden bununla ilgili cevap geliyor. O yüzden bu konulara artık çok girmek istemiyorum. Bitti, gitti… Ben artık Beşiktaş’ın oyuncusuyum. Buraya hizmet ediyorum, artık evim burası. Elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım” şeklinde konuştu.

“BEN ÇOCUK MUYUM"
Gökhan Gönül’ün o dönemde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ile telefonla görüşüp, ‘Ben Fenerbahçe’de kalmak istiyorum, menajerim beni kandırdı’ gibi sözler söylediği iddia edilmişti. Menajerinin kendisini kandırdığı, bu şekilde Beşiktaş’a geldiği yönünde iddialarını da yanıtlayan başarılı oyuncu, “Ben çocuk muyum? Yeterli tecrübeye, yeterli birikime, yeterli karaktere sahip olduğumu düşünüyorum. Bir başkaları aksini düşünebilir. Bununla ilgili çok da derin düşünmek istemiyorum. Nasıl kandırabilir ki yani. Bazı sorunlar oldu, menajerimle alakalı değil. Sonuç olarak da artık Beşiktaş’tayım” ifadelerini kullandı.

“BİRKAÇ TANE OMURGASIZ GAZETECİ..."
Siyah-beyazlıların 31 yaşındaki deneyimli oyuncusu, birçok mecrada kendisi hakkında eleştirilerde bulunan ve kendisine cephe alan Fenerbahçe taraftarları için de açıklamalarda bulundu. “Kadıköy’e gittiğinde nasıl karşılanacağını düşünüyorsun?” sorusuna Gönül, “Bazı gazeteciler, bazı muhabirler, televizyonlara çıkıp, benimle alakası olmayan haberleri yaparak benim para için Beşiktaş’a geldiğimi düşünüyorlar. Çıkıp birisi diyor ki ‘Gökhan Gönül 5 milyon Euro imza parası aldı’, ‘Menajerine 3 milyonu verecek’, ‘Son senesini menajerine verecek’, yok gece kulübü bana hediye edilmiş… Saçma sapan, aptalca, tamamen alakasız yapılan yorumlar, insanların algıları ile oynuyor. Şu an insanlar benim Beşiktaş’a para için geldiğimi düşünüyorlar. Beşiktaş Kulübü zaten benim transferim ile ilgili açıklamayı KAP’a yapmış durumda. Burada yanlış bilgi veremezsiniz. Federasyonda benim kontratım. Kim görmek istiyorsa gelip görebilir. Ben parayı mı tercih etmişim, yoksa başka şeyler için mi gelmişim görebilirler. Bana kızgınlıkları, benim parayı tercih ettiğim için buraya geldiğim yönünde. Bazıları da beni çok sevdiği için kırgınlıkları, kızgınlıkları var. Bunları da kabul ediyorum ama küfür haricindekilerden bahsediyorum. Yapılan ahlaksızlıkların karşılığını ben değil mahkemede verirler. Yapılan haberlerin hesabını orada verirler. Adam bana sosyal medyadan küfür ediyor, sona bana diyor ki ‘Sen adam değilsin.’ Sen adam mısın ki ana, avrat, çoluk çocuk küfür ediyorsun? Bunlara sebep olan işte birkaç tane omurgasız gazeteci. Yaptıkları haberlerle bu insanları şişirip, algıları ile oynuyorlar. İlkokul mezunu birinin bile çıkıp, bana vaat edilenle, benim Beşiktaş’a attığım imzayı alt alta koyduğu zaman, benim çok daha aşağısına buraya gelip imza attığımı zaten göreceklerdir” dedi.

“BİR GÜN ELBET BİZİM DE KONUŞACAĞIMIZ ŞEYLER OLACAKTIR"
Bu dönemde çok suskun kaldığının altını çizen Gökhan Gönül, “İnsanların algılarıyla o kadar oynadılar ki, görse bile adam inanmak istemiyor. Yok ’bu parayı tercih etti’ diyor. Bunları düşünüyorlar ya! Yazan yazıyor. Biz de her zaman çıkıp cevap veremiyoruz. Zaten her iddiaya cevap versek bugün her futbolcu günde 10 tane habere cevap vermek zorunda kalır. Haber yaptım deyip gazeteciyim diye geçinenler… Neyse çok fazla girmek istemiyorum. Bir gün elbet bizim de konuşacağımız şeyler olacaktır ama bugün değil. Ben futbol oynamaya devam ediyorum” açıklamalarında bulundu.

“FENERBAHÇE’DEN AYRILMAMDA ÇOK ETKEN VAR"
Başarılı oyuncu, Fenerbahçe’den ayrılma sürecinde sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ın etkisinin olup olmadığı yönündeki soruya ise, “Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum, cevap vermek istemiyorum. Ayrılmamda birçok etken var ama bunları söylemek istemiyorum” diye cevap verdi.

“SAKAT OLDUĞUMU BİLİYOR, O YÜZDEN ÇAĞIRMAMIŞ OLABİLİR"
2016 Avrupa Şampiyonası’nda taraftarlar tarafından isteksiz futbol oynadığı gerekçesiyle eleştirilen A Milli Takım’da, daha sonra futbolcular arasında çıkan prim iddiaları patlak vermişti. Bu süreç içerisinde çeşitli iddialar ortaya atılmış, son olarak Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in, 2018 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu ilk maçında Hırvatistan ile oynanacak olan karşılaşmanın kadrosuna birçok yıldız ismi almaması günlerce konuşulmuştu. Hırvatistan maçı kadrosunda, Beşiktaş’ın yeni transferi Gökhan Gönül de yer bulamadı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan deneyimli oyuncu, kimseyle herhangi bir sorununun olmadığına dikkat çekti.
Kadro seçiminin Fatih Terim’e ait olduğunu ve saygı duyulması gerektiğini söyleyen Gökhan Gönül, “Fatih Terim’i severim, kararlarına her zaman saygı duyarım. Sadece kendimle ilgili konuşmam gerekirse son birkaç aydır antrenmanlara çıkıyorum ama bir sakatlığım var. Bu sakatlığımdan onlar da haberdar. Bunun geçmesini bekliyorum. Yani herhangi biriyle bir sorunum yok, tamamen hocanın tercihidir. Neden çağırmadığını konuşursak; sakat olduğumu biliyor, o yüzden çağırmamış olabilir ya da başka sebeplerden dolayı olabilir. Benim hocayla veya herhangi biriyle bir sorunum yok. Sonuçta ben işimi yapacağım, yeri geldiğinde forma verildiğinde ülkemi temsil etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım” diye konuştu.

“A MİLLİ TAKIM ÇOK İYİ MÜCADELE ETTİ"
Grubun ilk maçında zorlu Hırvatistan deplasmanından alınan 1 puanı da değerlendiren yıldız oyuncu, beraberliğin önemli olduğuna dikkat çekerek, “Futbolcu kardeşlerim bana göre Hırvatistan maçından güzel sonuçla ayrıldılar. Grubun favori gösterilen bir takımına karşı, özellikle 1-1 beraberlik ikili averaj açısında da bence çok iyi. Onları çok tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Haklı bir beraberlik diyebiliriz. İnşallah Dünya Kupası’nda Milli Takım’ı göreceğiz” ifadelerini kullandı.

“GİDECEĞİMİZ YERE KADAR GİDECEĞİZ"
Sezonun en iddialı ekiplerinden biri olan Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi şansı hakkında da açıklamalarda bulunan 31 yaşındaki oyuncu, “Adı üzerinde Şampiyonlar Ligi. Bütün ülkelerin şampiyonlarının toplandığı bir lig. Herkesin kendine göre gücü var, değeri var. Herkesin amacı aynı, bizim de amacımız aynı. Gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Tabii ki gönül ister şampiyon olmak, final oynamak. Bunun için gerekli tüm çalışmalarımızı yapacağız ve inşallah herkesin mutlu olacağı bir sonuçla Şampiyonlar Ligi’nden ayrılırız” şeklinde konuştu.
(İHA)
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.