Gündem

Mustafa Dündar'ı Kim Belediye Başkanı Yaptı

post-img

Osmangazi Belediyesi’nin şirketlerinden OSPERAŞ’ta görev yapan bir personelin belediyedeki stajyere tacizden hapis cezası aldığı, personel hapisteyken çalışıyor gösterildiği ortaya çıktı. Belediye bünyesinde durumu hazmedemeyen üst düzey bir yetkilinin itirazı ile ortaya çıkan skandal, puantaj yapan personelin başka bir birime sürülmesiyle kapatıldı.

Kısa bir süre önce Şehirmedya.com’un gündeme taşıdığı Osmangazi Belediyesi’ndeki bir kadın personele yapılan mobbing uygulamasının ardından daha büyük sır skandal patlak verdi. İddiaya göre ablası da belediyede memur olan F. İsimli şirket çalışanı, belediyedeki stajyerlerden birine tacizde bulunuyor.

Olayın ortaya çıkmasının ardından konu mahkemeye intikal ediyor ve ilgili personel hapse giriyor. Yüz kızartıcı suçtan bir ay hapis yatan personelin normalde işine son verilmesi gerekirken, Osmangazi Belediyesi’nde sanki işine devam ediyor gibi tam puantaj düzenleniyor. F. İsimli kişi tahliye olduktan sonra bu kez sanki izinden dönmüş gibi giriş işlemleri yapılıyor.

Konu şirkette üst düzey görev yapan bir isme gidiyor ve “Olmaz böyle şey” diyen yetkili soluğu Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanında alıyor. Yaşanan durumu anlatan yetkili bunun kabul edilemez olduğunu iletiyor. Dündar’dan istediği yanıtı alamayan yetkili geri dönüyor.

Bu arada  devreye İnsan Kaynakları Müdürü giriyor (Ki aynı müdür mobbing skandalında da adı geçen kişi). Şirket yöneticisi bir şekilde susturuluyor ve İnsan Kaynakları’nda çalışan personel geri dönüşüm ofisine gönderiliyor.

Tüm bunlar yaşanırken F. isimli kişinin belediyede çalışan memur ablası da izne çıkarılıyor konu dallanıp budaklanmasın diye. Bu arada iç teftiş kuruluna da götürülen konu yer değişikliği yapılması kararı ile kapatılıyor.

Ancak tüm bu yaşananlar içinde günah keçisi ilan edildiğini düşünen ve geri dönüşüme sürülmesine içerleyen personel de yeniden görevine dönmek için gerek Memur-Sen gerekse siyasilerin kapılarını aşındırıyor. Bu arada iddiaya göre tüm bu skandalın merkezindeki personel hala belediyenin Hamitler’deki bir tesisinde çalışmayı sürdürüyor. 

KAYNAK: Şehir Gazetesi 

Diğer Haberler